DOBOVÁ ŘEMESLA, ŠERMÍŘI A HISTORICKÉ AKCE

 

Šermířská a divadelní společnost Memento mori se tomuto druhu umění věnuje již od roku1992 a všechny její akce a představení dokáží nezapomenutelně přiblížit atmosféru dávné historie a podat ji přístupnou a zábavnou formou každému. Do Vašeho města může tato skupina přivézt historické městské slavnosti, trhy, rauty, rytířské turnaje, historické bitvy i dětské dny a mnoho dalších oslav a akcí. Původně se skupina věnovala historickému šermu, který byl však časem rozšířen o další a další programy. Nabídnout Vám tak Memento mori může například vystoupení z dob renesance, baroka a klasicismu, fakírskou a ohňovou show, gladiátory, mučírnu i historická řemesla, módní přehlídku dobových kostýmů nebo pohádky.

 

Historická představení napříč epochami

Jednotlivá historická představení nabízí spoustu zábavy pro všechny, koho alespoň trochu zajímá historie či zbraně. Mnoho epoch přibližuje spolek Memento mori zábavnou a humornou formou, jako například vystoupení s názvem Trápení nepoctivců, jež úsměvným a lehkým stylem prezentuje středověké mučení, nebo pomocí parodie Landsknechti o životě ve vojenském táboře. Nabízí však i brutální pohled na výslechy v mučírně za použití španělské boty, řezání těla, bičování a dalších středověkých praktik s názvem Právo útrpné a upálení čarodějnice.  Toto představení je mládeži nepřístupné, ale spolek samozřejmě myslí i na děti, pro které má například připravenou pohádku o Bajajovi.

 

Pokochejte se šikovností dobových řemeslníků

Prezentace dobových řemesel také patří do repertoáru spolku Memento mori. Dlouhá léta totiž spolupracuje s hrnčíři, kováři i řezbáři a diváci tak mohou obdivovat jejich šikovné ruce i následné výrobky, které přibližují minulost našich předků. Po domluvě si řemeslo, které Vám připadá nejvíce zajímavé, můžete vyzkoušet i Vy a přesvědčit se tak, že život dříve nebyl vůbec jednoduchý.