SKUPINA HISTORICKÉHO ŠERMU, ŠERMÍŘSKÁ A DIVADELNÍ SPOLEČNOST

 

Šermířská a divadelní společnost Memento mori pochází z Uherského Ostrohu a její vznik se datuje již k roku 1992. Samotný název „Memento mori“ pochází z latiny a v překladu znamená „nezapomeň na smrt“ nebo také „pamatuj na smrt“. Jedná se o středověké heslo mnichů, které pojednává o pomíjivosti lidského života.

 

Historický šerm pobaví všechny

Jednou z výhod tohoto umění, nebo chcete-li i zábavy, je, že baví naprosto všechny od dětí a mládeže přes rodiče až po seniory. Nejedná se totiž pouze o historický šerm, ale skupina Memento mori pořádá i městské slavnosti, historické trhy, rauty, rytířské turnaje, historické bitvy, dětské dny a další spoustu nejrůznějších oslav, z nichž si každý, koho alespoň trochu oslovila historie, vybere to své. Skupina historického šermu navíc spolupracuje i s dalšími zajímavými umělci, díky kterým může své akce obohatit o další zajímavé prvky jako například loutkové divadlo, hrnčíře, sokolníky či občerstvení.

 

Zajímají Vás gladiátoři či fakíři?

Postupem času bylo původní zaměření skupiny, tedy historický šerm, obohaceno o celou řadu dalších zajímavých představení. Šerm se rozšířil o renesanci, baroko, klasicismus, přibyla fakírská a ohňová show, gladiátoři, mučírna, historická řemesla, ukázky zbraní, pohádky a nejen pro ženy i módní přehlídka v historickém duchu. Šermířská a divadelní skupina Memento mori se také účastní natáčení filmů a reklam a spolupracuje s muzei a divadly. Ročně odehraje několik stovek představení po celé České republice i v zahraničí a účastní se i historického turnaje Historical Tournament Visegrad Edition, který se koná v Polsku.

 

Vyberte si představení podle Vašeho gusta

Skupina historického šermu z Uherského Ostrohu nabízí svým příznivcům celou řadu nejrůznějších představení. Můžete se tak alespoň částečně vrátit přesně do doby, která Vás nejvíce zajímá. Pomocí představení Gladiátoři navštívíte římskou arénu, kde gladiátoři v antické zbroji bojují o vlastní život, akce Turnaj Vás zase zanese na pěší turnaj rytířů v plné zbroji o růži krásné dámy, pobavíte se u lehké a úsměvné variace na středověké mučení, a pro otrlé je tu představení odhalující surovost a krutost výslechu v mučírně s názvem Právo útrpné a upálení čarodějnice.