HISTORICKÁ OSLAVA, FAKÍRSKÁ A OHŇOVÁ SHOW

 

Historické oslavy dokáží zabavit svým bohatým programem úplně všechny. Nechybí na nich nic, co si pod tímto pojmem dokážete představit. Všude vidíte šermíře v historických zbrojích s kouzelnými starodávnými zbraněmistánkaře a řemeslníky v dobových kostýmech, vzrušující představení z různých období historie, ohromující kulisy, padnoucí výzdobu, zkrátka vše, co k těmto oslavám patří. Přesně takhle historické oslavy pořádané skupinou historického a scénického šermu Memento mori z Uherského Ostrohu mohou vypadat a Vy si je můžete nechat přivézt i do Vašeho města!

 

Fakírská a ohňová show

Fakírskou show můžete vidět nejen na dovolené v orientálních zemích, ale tuto dechberoucí ukázku lidské dovednosti a možností do svých vystoupení zařazuje i skupina historického šermu Memento mori. V této vzrušující show vonící dálkami orientu a nabité nebezpečím tak, až se Vám bude tajit dech, uvidíte fakíra uléhající na lůžko poseté hřeby, poté se na důkaz své odolnosti projde bosýma nohama po spoustě skleněných střepů, a aby toho nebylo málo, prokáže svou odvahu tím, že si na své tělo nechá házet ostrý nůž a sekat šavlí jablko. Celá show je pro dokonalý výsledný efekt doprovázena i ohňovým představením. Fakírovi pomocníci, zatímco on pro diváky předvádí životu nebezpečné kousky, mezitím polykají a plivají oheň, pálí svá těla hořícími loučemi a halí svá těla do ohnivých kruhů. Celou show umocňuje strhující orientální hudba, která dodává potřebnou atmosféru dalekých zemí. Program, který nadchne všechny milovníky dobrodružství a nebezpečí, může být na svém konci ještě doplněn o ohňostroj.

 

Bohatý program pro všechny

Historické oslavy však nabízí i spoustu jiných akcí, než fakírskou a ohňovou show. Zajímavým zážitkem bude například ukázka historických zbraní. Za doprovodu odborného výkladu se můžete podívat na zbraně napříč epochami a seznámíte se tak se sekeromlatem z doby kamenné až po pistole a samopaly. V ukázce vedené odborníky se navíc podíváte na gladiusy, meče, kordy, kopí, sekery a štíty v praxi, uslyšíte i výstřely z muškety, pistole i děla. Aby si na své přišly i ženy, v případě, že by jim zbraně moc neučarovaly, může být do programu zařazena i módní přehlídka vykreslující evropské odívání v průběhu několika staletí. Postupně zhlédnete dámské i pánské oděvy za komentáře o dobové módě, zvyklostech i použitých materiálech.